Sağlık Adına Yapılacak Her Türlü Çalışma Toplumsal Bir Görevdir

 

CapitalBank tarafından gelirinin tamamı Kanser Hastaları Yardım Derneğine bırakılacak olan tavla turnuvası tanıtımı için Kanser Hastaları Yardım Derneği’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına turnuva için CapitalBank konuğu olarak ülkemize gelen Tavla Dünya Şampiyonu Akiko Yazawa da katıldı. Basın Toplantısında Capitalank adına konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Sevdinç Kabus’un demeci:

Öncelikle CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tekin Arhun’a kanser gibi toplumumuzu derinden etkileyen hassas bir konuda ortaya koymuş olduğu vizyon, organizasyonun gerçeklşmesi için hazırlıkların gerçekleştirilmesinde tüm ekibe vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Kanser Hastaları Yardım Derneği başkanı Sayın Raziye Kocaismail’in şahsında, kanser konusunda kendini toplumu bilinçlendirmeye adamış herkese teşekkür ederim.

Aramızda çok önemli bir konuğumuz daha var. Kanser hastalığıyla mücadele etmiş ve bu mücadeleyi kazanmış, 2014 Dünya Tavla Şampiyonu Sayın Akiko Yazawa’ya da davetimizi kırmayıp, bu anlamlı etkinliğimize katılmayı kabul ettiği için kendisine çok teşekkür ederiz.

Günümüzde toplumlar, etkileşimde oldukları kurumlardan ticari ve finansal başarıdan çok daha fazlasını bekliyor. İş ortaklarımız, hissedarlarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimiz bizden, sadece sunduğumuz ürün ve hizmetlerle değil, imza attığımız toplumsal projelerle de farklılaşmamızı talep ediyorlar.

Ülke refahının sadece ekonomik kalkınmayla değil sürdürülebilir sosyal kalkınmayla birlikte olabileceği gerçeğinin ve toplumumuza olan sorumluluğumuzun farkındayız. Finansal faaliyetlerimizle ülkemizin ekonomisi ve sürdürülebilir geleceğine sağladığımız katkıyı, sosyal göstergelerin ışığında toplumsal gelişime katkı sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek veya destek vererek toplumsal alana da taşımayı hedefliyoruz. Bankacılık hizmetlerine vurmuş olduğumuz “kalite” damgasını sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerimize de taşımayı, toplumumuzun geleceğine giden yolda ciddi bir paydaş olmayı istiyoruz.

Çağımızın hastalığı kanser malesef 7’den 77’ye toplumumuzun tüm kesimlerini tehdit ediyor. Gün geçmiyor ki yeni bir kanser vakası duymayalım. Raziye Kocaismail’in her demecinde “kurtarabiliriz, erken teşhisle bir kişi daha kurtarabiliriz” haykırışları bizleri bu konuda katkı koymak için harekete geçirdi. Kurum olarak biz ne yapabiliriz sorusunu kendimize sorduğumuzda, geleneksel hale getirebileceğimiz, kültürümüzün bir parçası ama tüm dünyada da artık önemli bir ilgi alanı oluşturmuş “tavla” konusunda bir turnuva düzenleyebileceğimizi düşündük ve hemen Dernek’le irtibata geçtik.

Katılım ve dayanışmayı artırmak için kanserle mücadelede sembol haline gelmiş ve tavlada dünya şampiyonu olan Akiko Yazawa’ya ulaşarak etkinliğimize davet ettik. Kuzey Kıbrıs Tavla Federasyonu ve Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği yöneticilerine ulaşarak etkinliğimizin daha geniş çevrelere yayılması için onların bilgi birikimi ve tecrübelerinden yararlanmayı talep ettik. Bir telefonumuzda tüm bilgi birikimlerini bizimle paylaşmaya gönüllü ve turnuvanın başarılı geçmesi için yardımlarını esirgemeyen bu iki derneğimize de ayrıca teşekkür ederim.

Sağlığını yitirmiş insanlara sağlıklarını tekrardan kazanabilmeleri adına yapılacak her türlü çalışma ve etkinliğin desteklenmesi toplumsal bir görevdir. Kansere karşı mücadeleye destek olmak isteyen herkesi bu turnuvaya katılmaya ve Kanser Hastaları Yardım Derneği ile ele ele vermeye davet ediyoruz.

13 Ağustos, Pazar, KTAMS Emek Evi’nde sabah saat 09.00’da kahvaltı ile başlayacak olan tavla turnuvasında birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncü ve dördüncüye 1.000’er TL’lik para ödülü verilecektir.