Capital Grup Yönetim Kurulu’ndan Halkımıza Duyuru

Capital Grup Yönetim Kurulu’ndan Halkımıza Duyuru

13-14 Mart tarihlerinde Bakanlar Kurulu’nun Corona Virüs tehdidine karşı almış olduğu kararlar sonrası Capital Group Yönetimi Tekin Arhun önderliğinde yeniden biraraya gelerek hazırladıkları “Acil Eylem Planı”nı uygulama kararı almıştır. Tekin Arhun, bu kararlar doğrultusunda Capital Group iştiraki olan kurumlarda uygulamaya geçirilen yeni tedbirleri aşağıdaki şekilde açıklamıştır.

CAPITALBANK

 • Ada genelinde toplam 19 şubeyle hizmet veren Capitalbank, Bakanlar kurulunun belirlediği tarihler arasında; Güzelyurt Terminal, Mağusa Baykal, Akdoğan, Karakum, Gönyeli, Ortaköy, Kaymaklı ve Lefkoşa Sanayi Şubelerini hizmete kapatacaktır.
 • Hizmet vermeye devam edecek olan Capitalbank şubeleri sabah saat 08.00’dan 12.00’a kadar açık olacaktır.
 • Capitalbank daha önce Internet Şube veya Mobil Şube üzerinden yapılan EÖS işlemlerinde herhangi bir komisyon veya masraf almama kararına ilaveten, dijital kanallara erişim kodu olmayan müşterilerine Banka mesai saatleri dışında da online kullanım kodu temin etme kararı almıştır.
 • PrimeCard ile Capitalbank ATM’lerinden yapılacak işlemlerde de komisyon ve masraflar sıfırlandı. PrimeCard sahipleri ada genelindeki veya Türkiye’de bulunan Ziraatbank ATM’lerinde de Capitalbank ATM’leri gibi işlem yapabilir. Bu işlenlerde de herhangi bir masraf ve komisyon uygulaması olmayacaktır.

CAPITAL SİGORTA

 • Capital Sigorta olarak sigortalılarımıza bu süreçte ortaya çıkması olası acil durumlarda onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek adına oluşturduğumuz Mobil Şubemizden, mevzuata uygun olarak online veya “on call” olarak destek vereceğiz.
 • Trafik kazası, Yangın, Hırsızlık, Sel, Fıtına ve benzeri nedenlerle meydana gelecek hasarları müşterilerimiz 0533 824 44 00 numaralı Acil Destek Hattımıza ulaşarak ihtiyaçları olan desteği alabileceklerdir.
 • Bu süreçte Capital Sigorta geçerlilik süresi hitam bulacak poliçelerimiz otomatik olarak yenilenecektir. Yeni poliçe talebi olan müşterilerimiz 0533 820 98 00 numaralı telefonu yeni police sağlayabileceklerdir. Herhangi bir trafik kontrolü halinde sigortalı kişinin poliçesi yanında olmadığı hallerde, görevli polisin “Sigorta Bilgi Merkezi” üzerinden Trafik Sigortası kontrolü yapabileceğini müşterilerimize hatırlatmak isteriz.
 • Bakanlar Kurulu’nun belirlediği tarihlerde tüm çekicilerimiz sigortalılarımızın ve halkımızın hizmetinde olacaktır. Çekici hizmetine ihtiyaç duyanların 0533 824 44 00 Acil Destek Hatıına başvurmaları yeterlidir.

 

CAPITAL FİNANS

 • Capital Finans’ın şubeleri 08.30-14.00 saatleri arasında online servis vereceklerdir.
 • İskonto işlemleri;

Capital Finans Lefkoşa Merkez Şube (Lemar Karşısı-Ortaköy) whatsapp hattı 0533 820 1414 vasıtasıyla

Capital Finans Girne Merkez Şube whatsapp hattı 0533 827 4040 vasıtasıyla

Capital Finans Güzelyurt Merkez Şube whatsapp hattı 0533 883 2945  vasıtasıyla

Capital Finans Mağusa Merkez Şube whatsapp hattı 0533 887 1624 vasıtasıyla

Yürütülecektir.

 • Tüm Capital Finans müşterileri her türlü isteğini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden bizlere iletebilecektir.
 • Capital Finans Taşkınköy Şubesi Bakanlar Kurulunun belirlediği tarihler arasında kapalı olacaktır.

TRUST CAPITAL REINSURANCE

Trust Capital Reinsurance Şirketimiz, online olarak hizmet vermeye devam edecek sigorta şirketlerine, kapasiteye ihtiyaç duymaları halinde online olarak destek vermeye bu süreçte devam edecektir. Trust Capital Reinsurance online destek için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

STARLING MARKETLER ZİNCİRİ

Girne Bölgesi’nde faaliyet gösteren Starling Marketler zincirimiz Bakanlar kurulu kararlarına uygun olarak tam gün hizmet vermeye devam edecektir.

CAPITAL CONSTRUCTION

Bakanlar Kurulu’nun belirlediği tarihler arasında Tüm altyapı ve üstyapı faaliyetleri durdurulmuştur.

NISSAN PLAZA VE CAPITAL AUTO

Nissan Plaza ve Capital Auto’da belirtilen tarihlerde araç satış işlemleri durdurulmuştur.