Capitalbank’ta Hizmet İçi Eğitimlerde Bu Ayki Gündem: Türev Piyasalar

Hizmette etkinliğin ve verimin artması, kalitenin yükseltilmesi için sürekli hizmet içi eğitimler düzenleyen Capitalbank, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü, Capitalbank eğitim ve workshop salonunda “Türev Piyasalar” konulu eğitim toplantısı gerçekleştirdi. Hazine ve Dış Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ercan Ayfer tarafından gerçekleştirilen eğitim çerçevesinde katılan personele Türev Piyasaların dinamikleri, vadeli işlem ve Opsiyon Piyasalarının işleyişi ile bu piyasaların stratejileri konularında bilgi verildi.

 

Eğitim toplantısında ayrıca gündemdeki gelişmeleri değerlendirerek 2019 yılındaki ekonomik gelişmeler ve beklentiler hakkında da katılımcılara bilgi veren Genel Müdür Yardımcısı Ercan Ayfer, hazine eğitimlerine yılsonuna kadar devam edeceklerini belirtti. Eğitim sonrasında tüm katılımcılara katılım sertifikaları verildi.

 

Capitalbank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun: Hizmet içi eğitimi kurumsallaştıracağız

Capitalbank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun ise içinde bulunduğumuz ekonomik ortamın; getirdiği fırsatların yanısıra, belirsizliğe de neden olduğunu, bu sağlıksız ortamının yarattığı risklerden korunmanın en etkili yolunun ise işyerlerinde nitelikli işgücünün istihdam edilmesi olduğunu belirtti.  Nitelikli işgücü istihdamında hizmet içi eğitimin öneminin farkında olduklarını ifade eden Tekin Arhun, Capital Group bünyesinde eğitimin kurumsallaştırılmasını amaçladıklarını söyledi.