CapitalBank Gençler Badminton Liginde Yakın Doğu Üniversitesi Kız Ve Erkeklerde Şampiyon

 

KKTC Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen ve sponsorluğunu CapitalBank’ın yaptığı CapitalBank Badminton Gençler Ligi, 01-07-2017 Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda oynanan 4’üncü hafta karşılaşmaları ile tamamlandı. Ligi kızlarda ve erkeklerde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) şampiyon olarak noktaladı. Kızlarda ikinciliği Girne Üniversitesi, üçüncülüğü de Net Spor alırken, erkeklerde ise ikinciliği yine Girne Üniversitesi ve üçüncülüğü de Akdeniz Spor Birliği kazandı.

20 Haziran’da başlayan CapitalBank Gençler Ligi’ni 1 Temmuz’da oynanan son maçlarla birlikte 15 kız ve 10 erkek maçı ile toplam 25 karşılaşmada 125 maç yapıldı. Oynanan bu 125 maç sonucunda dereceye giren takımlara ödülleri saat 13.00’da Atatürk Spor Salonunda düzenlenen törenle verildi.

KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada lige 6 bayan ve 5 erkek takımı ile toplam 11 kulübün katılmasının doğru yolda olduklarının bir göstergesi olduğunu belirtti. Sıcak havaya rağmen sporcuların ve hakemlerin büyük özveri göstererek maçların aksamadan devam ettiğini bu nedenle de organizasyonda görev alan Kulüp yöneticileri, antrenörleri, sporcuları ve hakemleri tebrik etti. Deniz, Gençlerin Badminton sevgisinden dolayı kendilerini daha çok bu gibi organizasyonları düzenlemek zorunda hissettiklerini bu hissin de federasyonumuzu daha çok çalışmaya ittiğini, bu nedenden de mutlu olduklarını belirtti. Başarıyı yakalamak sadece bir kişinin veya kesimin çabasıyla değil, her kesimin katkısıyla olabileceğini bunu da iki yıllık görev süresince yönetim olarak iyi yaptıklarını ve Badminton sporunun KKTC’de daha da geliştirebilmek için Federasyonla birlikte Spor Dairemizin, Türkiye Badminton Federasyonu’nun, Kulüplerin, Türkiye Badminton Federasyonu, sporcuların, antrenörlerin yanında basınımızın da Badminton Sporuna gerekli desteği verdiğini söyleyerek teşekkür etti. Deniz ayrıca Gençler Ligine sponsor olan CapitalBank temsilcilerine ve Yıldızlar Ligi’ne sponsor olan Carlton yetkililerine de badminton sporuna verdikleri destekden dolayı teşekkür etti.

Ödül töreni


Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde başarılı takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi. Kızlarda birinci olan YDÜ’ye kupa ve madalyalarını Badminton Federasyonu Başkanı Sn. Fırat DENİZ, ikinci Girne Üniversitesi’ne Akdeniz Spor Birliği Başkanı Sn. Serhat DENİZ ve üçüncü Net Spor’a Yıldızlar Ligi Sponsoru Carlton Direktörü Sn. Engin ANIL takdim etti. Erkekler birincisi YDÜ’ye kupa ve madalyasını Federasyon Başkanı Sn. Fırat DENİZ, ikinci olan Girne Üniversitesi’ne kupa ve madalyalarını CapitalBank Genel Müdür Yardımcısı Sn. Sevdinç KABUS ve üçüncü Akdeniz Spor Birliğine CapitalBank Akdoğan Şube Müdürü Sn. İlknur HACIOĞLU verdi. Turnuvada en centilmen takım ünvanını kazanan Gençlik Gücü’ne ödülünü Kültür Spor Kulübü Başkanı Sn. Ahmet ARKAN verdi. Ligi beşinci ve altıncı sırada tamamlayan takımlara belgelerini Federasyon Finans Direktörü Levent DAĞAŞAN ve Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Özlem ÖZUYANIK takdim etti. Ödül töreninde ayrıca Yıldızlar Ligi Sponsoru Carlton Direktörü Engin ANIL’a ve Gençler Ligi Sponsoru CapitalBank Genel Müdür yardımcısı Sn. Sevdinç KABUS’a verdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi verildi. Gençler Ligine katılan kulüplere ve temsilcilerine plaketleri verildikten sonra, maçları yöneten hakemlere de belge ve madalyaları takdim edildi ve toplu bir fotoğraf çekilerek ödül töreni sona erdi. Turnuva havanın çok sıcak olmasına rağmen sporcuların mutlu ve istekli olmaları yetkilileri sevindirdi.

Son hafta 8 karşılaşma, alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu:

KIZLAR:                                                          SKOR:

AKDENİZ S. B    – NET SPOR K.                  0-5

Y AKIN DOĞU Ü.– GENÇLİK GÜCÜ               5-0

NET SPOR K.        – KÜLTÜR S.K                   5 -0

ERKEKLER:                                                         SKOR:

NET SPOR K.       – GENÇLİK GÜCÜ                 5-0

YAKIN DOĞU Ü. – GİRNE ÜN.                         5-0

AKDENİZ S. B     – NET SPOR K.                       3-2

GENÇLİK GÜCÜ –   YAKIN DOĞU Ü.                 5-0

NET SPOR K.       –   GİRNE Ü.                             1-4

CAPİTALBANK GENÇLER BADMİNTON BAYANLAR LİGİ

TAKIMLAR O G M AS VS AV PUAN
1-YAKIN DOĞU Ü. 5 5 0 25 0 25 10
2-GİRNE Ü. 5 4 1 17 8 9 8
3-NET SPOR K. 5 3 2 14 11 3 6
4-KÜLTÜR SPOR K. 5 2 3 8 17 -9 4
5-GENÇLİK GÜCÜ 5 1 4 8 17 -9 2
6-AKDENİZ S.B 5 0 5 5 20 -15 0

CAPİTALBANK GENÇLER BADMİNTON ERKEKLER LİGİ PUAN DURUMU

TAKIMLAR O G M AS VS AV PUAN
1-YAKIN DOĞU Ü. 4 4 0 20 0 20 8
2-GİRNE Ü. 4 3 1 14 6 8 6
3-AKDENİZ SPOR B. 4 2 2 7 13 -6 4
4-NET SPOR K. 4 1 3 7 13 -6 2
5-GENÇLİK GÜCÜ 4 0 4 2 18 -16 0