Kanserle Mücadelenin Sembol İsmi Akiko Yazawa KKTC’ye Geliyor

CapitalBank Kanserler Mücadeleye Destek Amaçlı Tavla Turnuvası Düzenliyor

Genç yaşına rağmen istikrarlı büyüme hızı ve girişimleriyle dikkat çeken CapitalBank; ülke refahının sadece ekonomik kalkınmayla değil sürdürülebilir sosyal kalkınmayla birlikte olabileceği gerçeğinden hareketle, KKTC’deki sosyal göstergelerin ışığında toplumsal gelişime katkı sağlayacak sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya başladı. Bu güne kadar gençlere yönelik birçok spor aktivitesi ve kültürel zenginliklerimizi koruyan ve tanıtan birçok organizasyona destek veren CapitalBank, şimdi de toplumsal dayanışmanın mutlak olduğu en önemli alanlardan biri olan kanserle mücadeleye destek vermek için imkanlarını seferber etti.

Kanser Hastaları Yardım Derneği ile irtibata geçen CapitalBank, 13 Ağustos, Pazar günü geliri tamamen Derneğe bırakılacak bir tavla turnuvası organize etme kararı aldı. Turnuva ile ilgili yazılı açıklama yapan CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun; kanserin çağımızın hastalığı olduğuna dikkat çekerek, kanserle mücadele için bireyler olduğu gibi kurumlara da önemli görevler düştüğünün altını çizdi. CapitalBank olarak üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını ifade eden Tekin Arhun, sağlığını yitirmiş insanlara sağlıklarını tekrardan kazanabilmeleri adına yapılacak her türlü çalışma ve etkinliğin desteklenmesinin toplumsal bir görev olduğunu ifade etti.

Çağın hastalığı kanserin toplumun tüm kesimlerini tehdit ettiğini, 7’den 77’ye her yaştan insanın bu hastalığa yakalanabileceğini sözlerine ekleyen Arhun “kurum olarak biz ne yapabiliriz sorusunu kendimize sorduğumuzda, geleneksel hale getirebileceğimiz, kültürümüzün bir parçası ama tüm dünyada da artık önemli bir ilgi alanı oluşturmuş “tavla” konusunda bir turnuva düzenleyebileceğimizi düşündük.” Kuzey Kıbrıs Tavla Federasyonu ve Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği ile yaptığımız görüşmelerde, onların da bilgi birikimi ve desteğiyle; tüm gelirinin Kanser Hastaları Yardım Derneği’ne kalacağı turnuva için heyecanla çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Turnuvanın önemli konuğu: Kanserle mücadeleyi de kazanmış Dünya Tavla Şampiyonu Akiko Yazawa 13 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek Tavla Turnuvası’na verdikleri önemi vurgulamak adına, kanserle girdiği mücadeleyi kazandıktan sonra tavlada dünya şampiyonu olmuş Akiko Yazawa’yı da turnuvaya davet ettiklerini, Akiko Yazawa’yı 1 hafta süresince KKTC’de misafir edeceklerini belirten Tekin Arhun, Yazawa’nın hikayesinin bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalarımıza da ilham kaynağı olacağını düşündüklerini ifade etti. Yazawa’nın KKTC’de bulunacağı süre içerisinde Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile birlikte hastalarla biraraya getirileceğini de sözlerine ekleyen Arhun, kansere karşı verilen mücadeleye destek olmak isteyen herkesi 13 Ağustos’da KTAMS’da düzenlenecek tavla turnuvasına katılmaya davet etti.

Birinciye 5000, ikinciye 3000, üçüncü ve dördüncüye 1000’er TL ödül

13 Ağustos, Pazar, KTAMS Emek Evi’nde sabah saat 09.00’da kahvaltı ile başlayacak olan tavla turnuvasında birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL, üçüncü ve dördüncüye 1000’er TL’lik para ödülü verileceği, turnuvaya katılım için ada genelindeki 16 CapitalBank Şubesine giderek katılım formlarını doldurmak ve CapitalBank’ta bulunan Kanser Hastaları Yardım Derneği Hesabına 100 TL yatırmanın yetreli olacağı belirtildi. Turnuva takvimi ise aşağıdaki gibi açıklandı:

 

Son Başvuru: 11 Ağustos, Saat: 17:00
Turnuva Başlangıç: 13 Ağustos, Pazar
Turnuva Yeri: Emek Evi, KTAMS yanı, Lefkoşa Saat: 09:00
Kokteyl: 09.00 Müsabakaların Başlaması: 10:00 Öğle Yemeği: 13.00
Kura Çekimi ve Eşleşme: 12 Ağustos, Cumartesi