Tavla Turnuvasi Büyük Bir Katilimla Gerçekleşti

Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına Capital Bank tarafından organize edilen ve Kuzey Kıbrıs Tavla Federasyonu ile Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği’nin katkıları ile düzenlenen Tavla Turnuvası dün (Pazar 13-8-2017) tarihinde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
​Sabah saat 09.45’e kadar devam eden kayıtların ardından yarışmacıların yerlerini alması ile bu sene birincisi gerçekleştirilen tavla turnuvası başlatıldı. ​Organizasyona Japonya’dan katılan 2014 Dünya Şampiyonu Akiko Yazawa turnuva sırasında hemen hemen tüm oyuncularla birer maç yaparak turnuvaya destek verdi.
​Turnuvada CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail gibi isimlerin yer aldığı 90 kişilik bir katılım gerçekleştirildi.
​Turnuvada Capital Bank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun çağımızın hastalığı olan ve girmedik ev bırakmayan kanser hastalığı ile mücadelede özveri ile çalışarak hizmet veren Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Turnuvadan elde edilen tüm gelirin kanser hastalarının tedavilerinde kullanılmak üzere hesabına yatırılacağını dile getirdi.
Turnuvada Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ise CapitalBank’ın Kuzey Kıbrıs Tavla Federasyonu ve Kuzey Kıbrıs Elit Tavla Derneği ile işbirliği yaparak profesyonel anlamda bir işe imza koyduklarını dile getirdi. Dernek yararına bugüne kadar ilk defa orgnize edilen Tavla Turnuvası’ndan elde edilen gelirle 18 hastanın kemoterapi masraflarının karşılanacağını, bu organizasyonun Capital Bank tarafından geleneksel hale getirileceğinin sözünün verilmesi bizleri ve hastalarımızı mutlu etmiştir dedi.
Turnuva sonunda dereceye giren Turnuva birincisi Kayhan Özelkoca 5000TL para ödülü, ikinciye Sonuç Koyana 3000TL para ödülü, üçüncüye Mehmet Gürses 1000TL para ödülü ve dördüncü Kemal Tünay 1000TL para ödülü kazandı.
Dereceye girenlere CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail kupa ve plaketleri günün hatırası olarak verildi.