Akdoğan da Capital’e Kavuştu

CapitalBank Akdoğan Şubesi, geniş ürün yelpazesi ve güleryüzlü hizmet anlayışı ile 20 Eylül tarihinden itibaren Akdoğanlılar’ın hizmetine girdi. Bankacılıkta başarılı çizgisini sürekli yükselten ve koşulsuz müşteri mutluluğu ilkesiyle müşterilerine hizmet veren CapitalBank, Akdoğan Şubesinin hizmete girmesiyle birlikte şube sayısını toplam 17’ye çıkardı.

CapitaBank Akdoğan Şubesi’nin hizmete girişiyle ilgili bir açıklama yapan CapitalBank Genel Müdürü Mehmet Akaçalı, Akdoğan Şubemizi bölgeye olan inancımızı göstermek ve bölgedeki varlığımızı pekiştirmek amacıyla hizmete sokuyoruz ifadelerini kullandı. Artık Akdoğanlılar’ın da tek bir noktadan her türlü bankacılık ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini belirten Akaçalı, CapitalBank’ın bankacılık anlayışıyla bölge halkının finansal yaşamlarına katma değer sağlayacaklarına olan inancını vurguladı. Çok yakında Girne Bölgesinde de 5‘inci şubelerinin açılacağı müjdesini veren Mehmet Akaçalı, CapitalBank’ın örnek gösterilen başarı öyküsünü sürdürmekte kararlı olduğunu söyledi.

CapitalBank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun ise; büyüme ve başarının KKTC’ye borçları olduğunu ifade ederek, yoğun rekabet ortamında başarmak için ölçek ekonomisine inandıklarını, şu an 700’ün üzerinde yarattıkları istihdam imkanından duydukları gururu belirtti. Bundan sonra Capital Grup şirketleri için hedeflerinin yenilik, ARGE, teknoloji ve markalaşma alanlarında olacağını ifade eden Tekin Arhun; insan kaynağı, yatırımlar, yönetim politikaları gibi yönetsel alanlarda kendilerine daha büyük rekabet avantajı sağlayacak şekilde yapılandıracaklarını söyldi.

Genç yaşına rağmen KKTC’nin özkaynakları en hızlı büyüyen bankalarından bir olmayı başaran CapitalBank, 2016 yılı finansal göstergelerinde sektör ortalamalarının üzerindeki bilanço ve karlılık büyümesiyle dikkat çekmişti.